Čo si má muž obliecť na spoločenské príležitosti počas letných horúčav?

Spoločenské udalosti ako svadba, promócie či dôležité jednanie sa neposunú na jesenné sychravé počasie len preto, aby sme mohli leto prečkať v jaskyni bez prístupu tepla a slnečných lúčov. Vďaka všakovakým technickým zariadeniam a kvalitnému oblečeniu si tieto príležitosti môžeme dnes naplno vychutnať s úsmevom a patričným šarmom. Klimatizáciu z obnoviteľných zdrojov síce neponúkame, no obliecť muža do ľahkej letnej elegancie zvládneme bez mihnutia oka.

Všetky spoločenské udalosti si vyžadujú klasický pánsky oblek. Farbu obleku volíme podľa konkrétnej príležitosti. Na pohreb je tradične vhodná čierna.

spoločenský modrý oblek JARA fashion ladí s doplnkami partnerky

Radostnú udalosť, akou je svadba zase môžete ozvláštniť rôznorodými odtieňmi farebného spektra, napr. vždy modernou modrou až po svetlo šedú. Ženích smie siahnuť aj po bielom obleku, čím bude nádherne ladiť s nevestou v bielych šatách. Takéto požiadavky sú zriedkavé, no za 25 rokov pôsobenia našej firmy sme ich zo desať ušili. Ba dokonca aj z rovnakého materiálu ako nevestine šaty. Podstatné je, aby látka bola tenšia (nižšej gramáže) a vzdušná. Z materiálov tak odporúčame zmes polyesteru s viskózou či bavlnou. V lete sa potením oblek viac krčí, čomu predídeme voľbou prírodných materiálov s elastanom. Vlnené obleky si necháme na chladnejšie dni. Letný oblek býva často podšitý viskózovou podšívkou, ktorá je vzdušnejšia a príjemne ochladí.

Väčšina príležitostí si vyžaduje košeľu s dlhým rukávom, najlepšie so zapínaním na manžetový gombík. Zladiť si farbu košele k šatám partnerky už dávno vyšlo z módy. Trendy sú biele košele, dokonca aj kombinované goliere nahradili len malé detailné osvieženia v podobe rôzno-farebných gombíkov či spodnej manžety. Kvalitná biela košeľa nesmie chýbať v šatníku žiadneho muža. Doladíte ju aj k tomu najodvážnejšiemu obleku. Dôraz v prípade košieľ sa kladie na materiál. Odporúčaným tenkým letným materiálom je 100% bavlna s nekrčivou úpravou.

Nevyhnutnou súčasťou obleku je kravata, s ktorou sa v posledných rokoch pretláča motýlik. Tento módny doplnok šijeme v rôznych farbách a materiáloch. S nádychom originality môžete staviť na prevedenie motýlika z betónu, z dreva, prípadne dozdobeného stuhou s motívom ľudových krojov. Pre módnu súhru dolaďte doplnky k šatám nežnej polovičky! Mužom sme uľahčili prácu s uväzovaním, keďže kravatu aj motýlik šijeme so zapínaním na suchý zips. Pohodlne a rýchlo! Pri kravate nezabúdajte na to, aby kravatová spona ladila s manžetovým gombíkom. Zabráni nežiadúcim pohybom kravaty pri rozopnutom saku, najmä ak by ste sa rozvášnili pri tanci.

Samozrejmosťou je vyberať kožený opasok podľa farby topánok. Muži majú právo sa v obleku cítiť pohodlne, preto chcú voľnejšie nohavice v páse. Opasok je v prípade voľnejších nohavíc nevyhnutný.

 

Všetky špecifické požiadavky vieme zohľadniť pri šití obleku na mieru, a to nielen pre moletných, obéznych či extrémne vysokých mužov. Naše krajčírky dokážu po rokoch skúseností ušiť oblek naozaj na každého muža.

Oblek má z muža predsa robiť džentlmena!
Každý deň. Pri každej príležitosti. Pohodlne vo svojom obleku.

 

1 thought on “Čo si má muž obliecť na spoločenské príležitosti počas letných horúčav?”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *